Usługi przeprowadzkowe we Wrocławiu
Zadzwoń +48 730 041 866

Przeprowadzki Wrocław Kraków

Przeprowadzki Wrocław Kraków
Przeprowadzki Wrocław Kraków

Planujesz zmianę pracy? A może wyprowadzasz się na studia lub otwierasz firmę w nowym mieście? Powody przeprowadzki mogą być różne. Niezależnie od tego, z czego wynika nasza decyzja, czeka nas wyzwanie. Nie musimy jednak działać na własną rękę i tracić czasu. Znacznie lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Choć trasa Wrocław-Kraków nie jest długa, samodzielne pakowanie, znoszenie i wnoszenie rzeczy z pewnością nie napawają optymizmem. Co zyskamy, decydując się na współpracę ze specjalistami?

Jak przygotować się do przeprowadzki z Wrocławia do Krakowa?

Firmy przeprowadzkowe działają kompleksowo. Oznacza to, że jeśli nie mamy zbyt wiele czasu, możemy przekazać innym uciążliwe zadania. W zależności od potrzeb fachowcy pomogą nam podczas  pakowania, demontażu mebli, załadunku do samochodu, transportu, jak i późniejszego rozładunku i wniesienia. Od czego należy zacząć?

  • Pierwszym krokiem powinien być wybór firmy przeprowadzkowej. Choć dla wielu osób głównym wyznacznikiem jest cena, warto także zwrócić uwagę na opinie klientów.
  • Po podaniu wszystkich potrzebnych informacji i wyznaczeniu daty przeprowadzki, można zająć się pakowaniem. Najlepiej zaopatrzyć się w takie materiały jak kartony i folie. W pudełkach zmieścimy sporo rzeczy, które będzie można łatwiej przenieść do pojazdu. Folia stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Warto zapakować w nią zwłaszcza bardziej delikatne rzeczy. Firmy przeprowadzkowe mogą dostarczyć nam potrzebne materiały, a jeśli jest taka potrzeba, również pomóc w pakowaniu.
  • Kolejną kwestią jest zdemontowanie mebli. Niektórych elementów nie da się przewieźć w całości, bo zwyczajnie są zbyt duże. Jeśli obawiamy się samodzielnego demontażu, także możemy poprosić o pomoc fachowców.
  • W dniu przeprowadzki firma zjawi się o ustalonej godzinie, aby rozpocząć załadunek wszystkich rzeczy do samochodu. Warto zaznaczyć, że osoby, które zawodowo zajmują się przeprowadzkami, mają duże doświadczenie w układaniu, tak aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń w pojeździe.
  • Po załadunku całego dobytku, kierowca wybiera optymalną trasę do Krakowa. Po dotarciu pod wskazany adres rozpoczyna się rozładunek. Pracownicy wnoszą wszystkie rzeczy do środka i jeśli jest taka potrzeba, montują meble.

Aby zmniejszyć ryzyko przypadkowego uszkodzenia, np. ścian lub windy, mogą one zostać zabezpieczone na czas załadunku i rozładunku. Po wniesieniu wszystkich rzeczy klient może cieszyć się na nowo swoim dobytkiem, który bez uszczerbku trafił do nowego mieszkania lub domu.

Cennik przeprowadzki z Wrocławia do Krakowa

Cennik przeprowadzki z Wrocławia do Krakowa

Koszt przeprowadzki z Wrocławia do Krakowa składa się z dwóch elementów. Jednym z nich jest opłata za 1,5 godziny pracy kierowcy i pracownika lub pracowników. Na ten koszt wpływa kilka czynników, w tym przede wszystkim liczba rzeczy do przewiezienia, sytuacja lokalowa oraz możliwość podstawienia pojazdu. Wiele zależy również od tego, czy potrzebujemy pomocy w pakowaniu. Wszystkie te kwestie wpływają na czas pracy. Z tego względu, warto podać jak najdokładniejsze informacje na temat ilości dobytku oraz wymiarów i ciężaru mebli. Poza tym można wysłać zdjęcia niektórych rzeczy. Wszystko to sprawi, że oszacowane koszty będą bardziej zbliżone do faktycznie poniesionych.

Drugi koszt to kilometrówka. Opłata za 1 km wynosi 2,5 zł. Wrocław i Kraków dzieli około 275 km. Odległość liczymy w dwie strony, co daje nam 550 km. Oznacza to, że za kilometrówkę zapłacimy 1375 zł.