Usługi przeprowadzkowe we Wrocławiu
Zadzwoń +48 730 041 866

Przeprowadzki międzymiastowe

Czeka Cię przeprowadzka z Wrocławia do innego miasta? Zastanawiasz się, w jaki sposób przewieźć cały dobytek, tak aby nie ucierpiała żadna rzecz? W takim razie koniecznie zastanów się nad skorzystaniem z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Decydując się na taką współpracę, masz pewność, że wszystkie rzeczy dotrą pod wskazany adres szybko i bezpiecznie. Oznacza to również sporą oszczędność czasu, który musiałbyś przeznaczyć na samodzielny załadunek i transport. Jak wygląda cały proces przeprowadzki?

Firma przeprowadzkowa Edelweys

Jak przeprowadzić się do innego miasta?

Gdy podejmiemy decyzję o zmianie miejsca zamieszkania, warto odpowiednio przygotować się do wyzwania. Wiele zależy od tego, w jaki sposób spakujemy wszystkie rzeczy. Najlepiej zaopatrzyć się w przeznaczone go materiały, takie jak kartony, worki próżniowe itp. W dużym stopniu mogą nas w tym zadaniu wyręczyć profesjonalne firmy. Istnieje opcja dostarczenia potrzebnych materiałów, a nawet pomocy w pakowaniu. Pracownicy mają spore doświadczenie, dlatego sprawnie pakują nawet delikatne rzeczy i wartościowe sprzęty. Jak wyglądają kolejne etapy?

  • Najbardziej problematyczne do przewiezienia są zazwyczaj meble. Z tego względu, jeśli jest taka możliwość, warto je zdemontować i w częściach przenieść do pojazdu. W tym procesie także może pomóc nam firma przeprowadzkowa.
  • Załadunek jest jednym z ważniejszych etapów. Pracownicy wiedzą, w jaki sposób ułożyć rzeczy w samochodzie, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń. Poza tym mogą zabezpieczyć klatkę schodową i windy na czas przenoszenia. Pozwoli to uniknąć np. uszkodzenia ścian.
  • Po załadowaniu wszystkich rzeczy do samochodu, kierowca wybiera optymalną trasę pod względem bezpieczeństwa i szybkości. Cały dobytek jest transportowany pod wskazany adres w konkretnym mieście.
  • Po dojechaniu następuje rozładunek. Wszystkie rzeczy są wnoszone do domu lub mieszkania. Jeśli jest taka potrzeba, pracownicy mogą zająć się montażem mebli. W efekcie cały proces przebiegnie szybciej, niż moglibyśmy się spodziewać.

Przeprowadzki międzymiastowe — cennik

Cena zależy od kilku czynników. Chcąc poznać szacunkowe koszty, najlepiej wypełnić formularz na stronie, podać swoje dane, typ przeprowadzki, adresy obu punktów oraz planowaną datę przeprowadzki. Później ustala się dodatkowe kwestie, takie jak wielkość dobytku. Jeśli rzeczy jest sporo, konieczna będzie obecność dodatkowego pracownika. Jak wygląda to w praktyce?

  • Minimalna stawka za 1,5 godziny wynosi 140 zł. W tym przypadku przy załadunku, rozładunku i wniesieniu pomaga kierowca.
  • Obecność każdego dodatkowego pracownika sprawia, że stawka za godzinę zwiększa się o 20 zł. W ramach usługi, może on także pomóc przy pakowaniu.
  • Oprócz tego klient płaci tzw. kilometrówkę. Stawka za 1 km wynosi 2,5 zł. Odległość należy liczyć w obie strony.

Warto pamiętać o tym, że czas potrzebny na załadunek i rozładunek również zależy od kilku czynników. Duże znaczenie ma sytuacja lokalowa, w tym zwłaszcza obecność windy. Poza tym należy wziąć pod uwagę, jak blisko od klatki będzie mógł zaparkować pojazd. Kluczowa jest rzecz jasna liczba rzeczy, która wpływa na czas potrzebny na włożenie wszystkiego do auta, a następnie wyjęcie ich z samochodu i wniesienie na górę. Do tego dochodzi czas poświęcony na ewentualny montaż i demontaż oraz pakowanie.

Jak wygląda przeprowadzka między miastami?

Podczas realizacji przeprowadzki na duże odległości pracuje ekipa dwuosobowa. Zaleca się rozpoczęcie załadunku jak najwcześniej, ponieważ wracamy tego samego dnia.