Usługi przeprowadzkowe we Wrocławiu
Zadzwoń +48 730 041 866

Przeprowadzki Wrocław Warszawa

Przeprowadzki z Wrocławia do Warszawy to bardzo popularna usługa. Na taki krok decyduje się wiele osób, m.in. ze względu na zmianę pracy czy uczelni. Samodzielny transport całego dobytku z jednego końca Polski na drugi byłby niezwykle czasochłonny, a bez odpowiednio dużego pojazdu wymagałby kilku kursów. W takiej sytuacji działanie na własną rękę mija się z celem, bowiem wiąże się z dużo wyższymi kosztami, w porównaniu do skorzystania z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Organizacja przewozu zawsze musi być dopasowana do wielkości i charakteru ładunku. Aby mienie w żaden sposób nie ucierpiało w trakcie transportu, kluczowe jest odpowiednie zabezpieczenie za pomocą kartonów, taśm i folii. Profesjonalne firmy dysponują także takimi elementami jak pasy transportowe czy maty antypoślizgowe. Dzięki temu w trakcie jazdy meble i inne wyposażenie nie przemieszczają się w niekontrolowany sposób, który mógłby spowodować uszkodzenia.

Ile kosztuje przeprowadzka z Wrocławia do Warszawy?

Przeprowadzka Wrocław Warszawa

Wrocław i Warszawę dzieli około 360 km. Firmy, które profesjonalnie zajmują się przeprowadzkami zawsze wyznaczają trasę kierując się przede wszystkim względami bezpieczeństwa. Ma to kluczowe znaczenie jeśli przewożony ładunek jest dość delikatny. Najkrótsza trasa zajmuje około 4 godziny. Ostatecznie wszystko zależy od tego z jakiego punktu we Wrocławiu wyruszamy i w jakim miejscu w Warszawie odbędzie się rozładunek. Ponadto warto pamiętać o kilku dodatkowych kwestiach, które wpływają na cenę. Mowa m.in. o liczbie mebli, dostępności wind oraz odległości między wejściem do budynku a pojazdem.

Jeżeli klient zdecyduje się na skorzystanie z usługi demontażu, a następnie montażu, koszt również ulegnie zwiększeniu. Wiele zależy też od tego jaka liczba osób do załadunku będzie potrzebna. Koszt przeprowadzki między Wrocławiem a Warszawą zaczyna się od 900 zł. Ostateczna cena jest zawsze ustalana na podstawie rozmów z klientem oraz jego oczekiwań. Warto jeszcze dodać, że koszty wzrastają w momencie, gdy osoba zlecająca przeprowadzkę zdecyduje się na skorzystanie z materiałów pakowych zakupionych od firmy.

O czym pamiętać przed przeprowadzką?

Przeprowadzki Wrocław Warszawa

Ze względu na to, iż odległość dzieląca dwa miasta jest dość spora i pokonanie trasy zajmuje nieco czasu, warto odpowiednio przygotować się do całego procesu, tak aby prace przebiegały sprawnie. Kluczową kwestią jest bezpieczne zapakowanie wszystkich rzeczy. W tym celu należy posiłkować się wytrzymałymi kartonami, taśmami oraz folią bąbelkową. Jeśli zamierzamy przewozić cenne i delikatne elementy (np. antyki), należy poinformować o tym firmę przeprowadzkową. Osoby, które nie mają czasu na samodzielny demontaż mebli lub nie wiedzą jak zabrać się do ich zapakowania również mogą powierzyć to zadanie specjalistom. Warto także dokładnie przemyśleć datę i godzinę przeprowadzki. Zarówno Wrocław, jak i Warszawa są mocno zakorkowanymi miastami, zwłaszcza w tzw. momentach szczytu, co może znacznie wydłużyć cały proces, a dodatkowo wpłynąć na ostateczną cenę usługi.


Często zadawane pytania

Jaki jest cennik kilometrówki z Wrocławia do Warszawy?

Kilometrówka liczy się w 2 strony. 1 kilometr – 2,5 złotych.

Ile czasu zajmuje przeprowadzka z Wrocławia do Warszawy?

Takiego rodzaju przeprowadzka zwykłe zajmuje 1 dzień roboczy.