Usługi przeprowadzkowe we Wrocławiu
Zadzwoń +48 730 041 866

Przeprowadzki specjalistyczne Wrocław

Przeprowadzki specjalistyczne Wrocław

Przeprowadzki specjalistyczne to jedna z najbardziej wymagających i najtrudniejszych w realizacji form, gdyż dotyczy bardzo specyficznych rzeczy, pojazdów lub maszyn. Aby całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem, wymagane jest odpowiednie przygotowanie, które może zająć nieco czasu. Z taką formą przeprowadzki można spotkać się w przypadku firm produkcyjnych, przemysłowych oraz różnych instytucji.

Czym są przeprowadzki specjalistyczne i jak wygląda cały proces?

Elementem charakterystycznym przeprowadzek specjalistycznych jest ich wysoki stopień skomplikowania. Wynika to z faktu, iż zwykle wiążą się z transportem bardzo ciężkich przedmiotów o dużych rozmiarach. Te przedmioty są mocno niestandardowe i zaliczają się do nich np. maszyny przemysłowe, wyposażenie laboratoryjne lub medyczne, urządzenia biurowe, a także instrumenty muzyczne, np. fortepiany. Takie elementy są z reguły nieporęczne, dlatego ich zniesienie i transport wymagają sporego doświadczenia i wiedzy.

Potrzebę przeprowadzki specjalistycznej często zgłaszają takie instytucje jak banki, biblioteki, drukarnie, gabinety stomatologiczne, szpitale, magazyny, warsztaty oraz fabryki. W ramach usługi zajmujemy się nie tylko transportem bardzo ciężkich maszyn, ale również cennych i wartościowych przedmiotów. Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo, dlatego bardzo starannie dobieramy materiały opakowaniowe, które mają chronić przewożone rzeczy. Zwracamy także dużą uwagę na dokładne zabezpieczenie wszystkich elementów, aby nie były narażone na uszkodzenia podczas transportu. Poza tym przewożone urządzenia, maszyny i inne sprzęty są dodatkowo zabezpieczone pasami oraz systemami mocującymi. Dzięki temu podczas przewożenia w nowe miejsce, zachowują stabilność.

Z uwagi na to, że przeprowadzki specjalistyczne są większym wyzwaniem logistycznym, wymagają odpowiedniego przygotowania. Na podstawie informacji uzyskanych od klienta opracowujemy szczegółowy plan, uwzględniający sprzęty potrzebne do załadunku oraz metody mocowania. Na życzenie zamawiającego, zajmujemy się też demontażem. Następnie wszystkie elementy są zabezpieczane dostarczonymi przez nas materiałami i ładowane do pojazdów transportowych. W środku mocujemy cały ładunek, zgodnie z przygotowanym wcześniej schematem. Ostatnim etapem jest rozładunek, rozpakowanie i ewentualny montaż.

Korzystając z naszych usług, mają Państwo pewność, że wszystkie rzeczy dotrą pod wskazany adres w nienaruszonym stanie. Nasze wieloletnie doświadczenie, ogromna wiedza i profesjonalne podejście to gwarancja fachowo wykonanej usługi.